Najpiękniejsze bukiety ślubne w sezonie 2011

Trendy i modne nowinki w ślubnej stylizacji, prezentowane przez projektantów i trendsetterów, zmieniają się co sezon. Zmieniają się suknie ślubne, propozycje fryzur Panny Młodej, dekoracje weselne… Nie sposób nie zauważyć dynamicznych przemian także we florystyce ślubnej.

Bukiet ślubny Anno Domini 2011

Bukiet ślubny istniał od zawsze. Początki wiązanki ślubnej historycy datują na okres powstania naszej ery. Wierzenia mówiły iż obecność roślin na ślubie ma odstraszyć niedobre zjawy i duchy. Dlatego szczególnie ważna była wiązka kwiatów na rękach Panny Młodej.

Dwie dekady temu pełzająca florystyka ślubna miała bardzo ograniczone możliwości w propozycjach odmian kwiatów. Goździk i tradycyjna róża to cała lista wyboru. Bukiet ślubny dla dzisiejszej Panny Młodej to nie tylko wiązanka przepięknie ułożonych kwiatów, ale także istotny element całej stylizacji ślubnej. A udział w niej biorą oprócz żywych roślin także inne materiały, kamienie i wszystko co tylko wyobraźnia florysty jest w stanie ogarnąć. Kwestia odmian kwiatów użytych w bukietach ślubnych jest stale otwarta i coraz częściej pojawiają się nowe, egzotyczne gatunki roślin.

Bukiet ślubny na miarę 2011 roku to wiązanka o charakterze spływającym, luźno trzymana dłoniach, lub przewieszona. Modne jest także ozdabianie kwiatów kryształami i perełkami. W kwestii barw, modne kolory bukietów ślubnych to fiolet, róż i czerwień.

Niezmienne zasady doboru bukietu ślubnego:

Bez względu jednak na obowiązujące wytyczne, należy pamiętać o zasadach, które doskonale znają doświadczeni floryści:

Bukiet ślubny należy dopasować do figury Panny Młodej. Prosta zasada: wiązanka w kształcie kuli dla szczupłych kobiet, kwiaty „lejące się” wysmuklą sylwetkę Panny Młodej o bujnych kształtach.

Forma bukietu idealnie nadaje się do zrównoważenia proporcji ciała. Kształt sylwetki można optycznie zmniejszyć lub poszerzyć za pomocą kilku trików podczas układania kwiatów do wiązanki ślubnej.

Bukiet ślubny, aczkolwiek ważny element wyglądu Panny Młodej, nie może jej zakrywać i przytłaczać. Wiązanka kwiatów do ślubu musi być uzupełnieniem całej stylizacji Panny Młodej.

Im bardziej skromna i prosta suknia ślubna, tym większe możliwości dodania do bukietu dodatków w postaci koralików, perełek i kryształków. Zupełnie odwrotnie przy bogato zdobionej sukni ślubnej.

Bukiet ślubny powinien być odzwierciedleniem charakteru Panny Młodej. Skromne osoby nie będą czuły się komfortowo z oryginalnymi i zwracającymi uwagę kwiatami. Z drugiej strony osoba o dominującym charakterze nie korzystnie będzie się prezentować z pastelowymi różami. Stąd często floryści niemal zaprzyjaźniają się z przyszłą Panną Młodą, aby dobrze poznać jej osobowość.

Modne bukiety ślubne w tym sezonie, którym można przykleić etykietę „Na rok 2011”:

Kolor kwiatów w bukiecie ślubnym powinien współgrać z odcieniem sukni ślubnej, tonacją makijażu i innymi barwnymi dodatkami, które pojawiają się w ślubnej stylizacji Panny Młodej.

Znalezienie złotego środka pomiędzy tym co modne, tym co pasuje do wyglądu przyszłej Panny Młodej i tym co się jej się podoba pozwoli stworzyć najpiękniejszy i wręcz idealny bukiet ślubny na miarę sezonu 2011.

Reklamy

~ - autor: gfioreword w dniu Maj 18, 2011.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: